top of page

Teksty
piosenek

Nie wiem, kiedy zrodziło się we mnie marzenie, aby napisać tekst piosenki. Pamiętam, że pewnego razu inaczej ułożyłam słowa na kartce. Zliczyłam sylaby, zapisałam refren i szczerze zdziwiłam się tym, co powstało. Świadomość formy przyszła znacznie później i wciąż we mnie dojrzewa.

Studio mikrofonu

Bardzo chciałam usłyszeć mój tekst niesiony głosem i melodią. Poszukiwałam. Czytałam. Słuchałam innych. Gdy wysłałam kilka plików Panu Mieczysławowi Jureckiemu, odpowiedź przyszła szybko: "To są bardzo dobre teksty!!!  (...) Proszę spróbować je wysłać do wykonawców, którzy wg. Pani dobrze by je zinterpretowali (...) Trzeba realizować swoje marzenia!!!"

Był 23.05.2014 roku.

Nie miałam odwagi nigdzie ich wysłać.

Jednak czy można zgasić marzenie?

We wrześniu 2017 r. zakwalifikowałam się na warsztaty z Panem Filipem Łobodzińskim w Pracowni Piosenki Stacja Literatura 22.

Dwa lata później uczestniczyłam w cyklu zajęć z Panem Michałem Zabłockim w ramach podyplomowych Studiów Literacko-Artystycznych w Krakowie (UJ).

W 2021 pojechałam na warsztaty z Panią Katarzyną Żak do "Kalinowego Serca" w Warszawie. Moja droga nie była szybka ani prosta, ale mam nadzieję, że jestem na właściwym szlaku.

Premiera już w 2022 roku!

bottom of page